Strona główna Kontakt RSS
 Jezyk-Czeski.info - Internetowe vademecum przyjaciół języka czeskiego
Strona głównaInformacjeKursyKsięgarnieTłumaczeSłownikKompendia


◄ powrót

Dziesięć największych atrakcji turystycznych w czeskich Karkonoszach
Środa, 8 Lipiec 2009, 15:02


W żadnym innym miejscu w Czechach nie znajdziemy na tak niewielkim obszarze tylu ośrodków sportowych z tak bogatą ofertą turystyczną. Góry, które stały się kolebką narciarstwa czeskiego, dzięki znakomitym warunkom śniegowym i pięknej przyrodzie należą do najbardziej popularnych miejsc na wypoczynek w Europie Środkowej.


W konkursie, który przebiegał wiosną na czeskim portalu turystycznym www.kudyznudy.cz użytkownicy wybrali dziesięć najlepszych atrakcji turystycznych po czeskiej stronie Karkonoszy.


Relaks Park Pec pod Śnieżką
Nowe centrum sportowo-rekreacyjne ulokowane pod najwyższym szczytem Karkonoszy. Znajdziemy tu wspaniały tor bobslejowy - o długości 900 metrów, czynny przez cały rok.

Na niektórych odcinkach tor prowadzi aż 8 metrów nad ziemią a różnica wysokości wynosi 90 metrów.

Kolejną atrakcją są cztery zjeżdżalnie (m.in. podziemna) o długości około 55 metrów każda, trampoliny dla dzieci, park linowy, zjazdy na linie o długości 202 metrów i wysokości 15 metrów nad ziemią.
www.relakspark.cz

Trasy biegowe i zjazdowe we Szpindlerowym Młynie
Narciarska Magistrala Karkonoska i inne trasy biegowe w okolicy Szpindlerowego Młyna osiągają łączną długość niemal 520 km. Oprócz tras biegowych miłośnicy białego szaleństwa mają tu do dyspozycji 26 km tras zjazdowych.
www.skiareal.cz

Bikepark w Rokytnicy nad Jizerou
Oferuje dwie trasy dla bikerów: łatwiejszą, z przeszkodami, przeznaczoną zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących i trudniejszą, zjazdową, przeznaczoną dla zaawansowanych bikerów. Długość każdej trasy wynosi 1,5 km.
www.skiareal-rokytnice.cz

Czarnogórska trasa saneczkarska
Trasa wiedzie z Czarnej Góry do Jańskich Łaźni tzw. Dzwonkową Drogą, którą jeździło się saniami wyposażonymi w dzwoneczki już przed 100 laty (stąd nazwa Dzwonkowa Droga).
www.janskelazne.cz

Ekofarma U Kotyků
Ekofarma znajduje się u podnóży Karkonoszy, na wysokości 450 mn.p.m., w pobliżu miasta Jilemnice, zwanego Bramą Karkonoszy.
www.ekofarmaukotyku.cz

Zabytkowa kopalnia Kovárna w Obřím dole
Polecamy odwiedzenie dawnej kopalni w najwyższym szczycie Karkonoszy – Śnieżce, skąd od stuleci wydobywano żelazo, arsen i miedź. Wejście do kopalni znajduje się w pobliżu dawnego schroniska Kovárna w Obřím dole, na wysokości ponad 1000 m.
www.veselyvylet.cz

Holiday Park Lisia Farma
Hotel i camping położony około 1,5 km od centrum miasta Vrchlabí. Na terenie znajdziemy plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, zjeżdżalniami, ścianką wspinaczkową, trampoliny, minigolf, basen, boisko do gry w siatkówkę plażową i inne atrakcje. W sezonie letnim odbywają się tu imprezy dla dzieci i dyskoteki.
www.liscifarma.cz

Huta szkła w Harrachovie
Zwiedzający hutę mogą zapoznać się z tradycyjnym sposobem produkcji szkła a także zwiedzić Muzeum Szkła. Na terenie huty znajduje się minibrowar z restauracją i hotel z piwnym spa.
www.sklarnaharrachov.cz

Bajkowy Szlak w Małej Upie
Wędrówka szlakiem bajek karkonoskich, znanej czeskiej bajkopisarski Marii Kubatovej.
www.pohadkova-stezka.cz

Wycieczka do źródła Łaby
Każdy turysta wędrujący po Karkonoszach powinien wybrać się na wycieczkę do źródła Łaby na Łabskiej Łące, w pobliżu polsko-czeskiej granicy.
www.krnap.czWięcej informacji w języku polskim na www.krkonose.eu oraz www.czechtourism.com


Źródło: Czeska Centrala Ruchu Turystycznego - Czech Tourism
informacja nadesłana


Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger
© 2009 - 2020 - jezyk-czeski.info    e-mail: auctor@jezyk-czeski.info
Partnerzy: AroundBy.eu | Polsky-Jazyk.cz | Talarek.pl - przewodnik | Sowinski.cz | Kaniewski.Net.pl | Isidorus.Net | wCzechach.info | Firma w Czechach | Wirtualne Biuro w Czechach |

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały zamieszczone w serwisie są objęte prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, publikowane i rozprowadzane w żadnej formie. Kopiowanie, przedruk tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.

Wydawca: Tomasz Adam Kaniewski, Poděbradova 869, 547 01 Náchod; NIP: CZ7712249919
Adres korespondencyjny: Tomasz Adam Kaniewski, skrytka pocztowa 59, 57-350 Kudowa-Zdrój
telefon: +420 778 006 786 i faks: +420 491 814 045

Projekt i wykonanie: