Strona główna Kontakt RSS
 Jezyk-Czeski.info - Internetowe vademecum przyjaciół języka czeskiego
Strona głównaInformacjeKursyKsięgarnieTłumaczeSłownikKompendia

◄ powrót

Sztuka: Festiwal Nocy Muzealnych 2011
Wtorek, 10 Maj 2011, 13:17


Od 20 maja do 11 czerwca wybrane muzea i galerie w Czechach otworzą swe podwoje dla zwiedzających także nocą. Na gości czekają koncerty, przedstawienia teatralne i taneczne, pokazy rzemiosł, degustacje tradycyjnych potraw, konkursy dla dzieci i dorosłych, wykłady, pokazy mody, prezentacje unikatowych zbiorów muzealnych i wiele innych atrakcji.


W tym roku w festiwalu weźmie udział rekordowa liczba instytucji – 250 muzeów, galerii a także bibliotek, teatrów, szkół artystycznych i innych obiektów w 141 miastach, między innymi w Pradze, Brnie, Ostrawie, Zlinie i Pilznie.

Inauguracja festiwalu odbędzie się 20 maja w Pilznie. Od godziny 20 bezpłatnie będzie można zwiedzić tutejsze Muzeum Czech Zachodnich (www.zcm.cz). Miłośnicy piwa spróbują tradycyjnego Pilsner Urquell w Muzeum Browarnictwa (www.prazdroj.cz )a także piwa Master w zabytkowych podziemiach miejskich (www.plzenskepodzemi.cz)

W sobotę 21 maja wspólny program szykują muzea w Czeskim Raju: Muzeum Krajoznawcze w miejscowości Železnice (www.zeleznice.org), Miejskie Muzeum w Lomnici nad Popelkou, Muzeum Przyrody Czeski Raj w Prachovie i TyfloCentrum Jiczyn. Imprezie patronuje Muzeum Zabawy w Jiczynie (www.muzeumhry.cz), które przygotowało wyjątkowy program zwiedzania - goście będą mogli zapoznać się ze światem niewidomych.

Festiwal zakończy 11 czerwca Praska Noc Muzeów. Na nocne zwiedzanie zaprasza m.in. Filharmonia Czeska, Galeria Narodowa w Pradze, Zabytek Kultury Narodowej Wyszehrad, Narodowe Muzeum Techniki i Muzeum Żydowskie.

Wykaz wszystkich instytucji włączonych w organizację festiwalu znajdziemy na stronie: www.cz-museums.cz/amg/forms/festival_muzejnich_noci/.źródło: Czechtourism.comLudzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger
© 2009 - 2021 - jezyk-czeski.info    e-mail: auctor@jezyk-czeski.info
Partnerzy: AroundBy.eu | Polsky-Jazyk.cz | Talarek.pl - przewodnik | Sowinski.cz | Kaniewski.Net.pl | Isidorus.Net | wCzechach.info | Firma w Czechach | Wirtualne Biuro w Czechach |

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały zamieszczone w serwisie są objęte prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, publikowane i rozprowadzane w żadnej formie. Kopiowanie, przedruk tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.

Wydawca: Tomasz Adam Kaniewski, Poděbradova 869, 547 01 Náchod; NIP: CZ7712249919
Adres korespondencyjny: Tomasz Adam Kaniewski, skrytka pocztowa 59, 57-350 Kudowa-Zdrój
telefon: +420 778 006 786 i faks: +420 491 814 045

Projekt i wykonanie: