Strona główna Kontakt RSS
 Jezyk-Czeski.info - Internetowe vademecum przyjaciół języka czeskiego
Strona głównaInformacjeKursyKsięgarnieTłumaczeSłownikKompendia

◄ powrót

Teatr: Wschodnie Czechy pod batutą Hronovskiego teatru - 81. Jiráskův Hronov
Czwartek, 21 Lipiec 2011, 12:14


Od 5 do 13 sierpnia br. będzie miał miejsce wielki festiwal teatralny odbywający się w hradecki kraju, w mieście Hronov. Patronem tej uroczystości jest czeski pisarz przełomu XXI i XX wieku Alois Jirásek, urodzony właśnie w Hronovie (tu możemy odwiedzić jego dom działający jako muzeum). Stąd też pochodzi nazwa całego festiwalu


81. Festiwal Jiráskův Hronov jest w swym koncepcie ogólnopaństwowym międzygatunkowym przeglądem amatorskiego teatru z uczestnictwem międzynarodowych grup, które nie są uczestnikami konkursu. Głównym założeniem festiwalu jest spotkanie się trup teatralnych i innych grup zajmujących się sztuką aktorską na scenie, aby wymienić się inspiracjami i podzielić się swoim doświadczeniem.

Dziewięć festiwalowych dni oferuje nam tematyczne seminaria i warsztaty, kluby dyskusyjne, kluby problemowe, fachowe refleksje na temat inscenizacji oraz wiele różnych możliwych spotkań czy to edukacyjnych, czy towarzyskich.

Główną edukacyjną częścią festiwalu będą, jak w latach poprzednich, seminaria i warsztaty, na których zostanie zrealizowanych około 15 tematów. Uczestniczyć może w nich każdy, kto choć trochę interesuje się teatrem, nie ma również żadnego ograniczenia wiekowego. Warsztaty będą inspiracją i umożliwią poznanie sztuki teatralnej w różnych jej odmianach. Planowane są też seminaria zajmujące się dyscyplinami wspólnymi dla różnych form teatralnych. Chętni mogą dokonać zapisu poprzez zgłoszenie na stronach internetowych www.nipos-mk.cz www.amaterskascena.cz.

W pierwszym dniu tj. 5, sierpnia odbędzie się piknik v parku Aloisa Jiráska, gdzie zostaną zaprezentowane trzy przedstawienia, m.in. Popraska na Laguně w inscenizacji hronovskiego teatru. W sobotę 6. sierpnia o godz. 15:30 nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu na placu Wojska Czeskiego. 10. sierpnia w uroczystości Złote Słońce zaprezentują się amatorskie grupy folkowe, pochodzące z okolic oraz innych miast jak Pardubice czy Praga. Piątek 12. sierpnia będzie dniem Rock Festu, gdzie usłyszmy takie gatunki muzyczne jak: pop rock, punk rock, hard rock, symfoniczny metal. Podczas trwania festiwalu będą zorganizowane również liczne wystawy.

Źródło
www.mestohronov.cz
www.jiraskuvhronov.czLudzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger
© 2009 - 2023 - jezyk-czeski.info    e-mail: auctor@jezyk-czeski.info
Partnerzy: AroundBy.eu | Polsky-Jazyk.cz | Talarek.pl - przewodnik | Sowinski.cz | Kaniewski.Net.pl | Isidorus.Net | wCzechach.info | Firma w Czechach | Wirtualne Biuro w Czechach |

Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiały zamieszczone w serwisie są objęte prawem autorskim i nie mogą być kopiowane, publikowane i rozprowadzane w żadnej formie. Kopiowanie, przedruk tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.

Wydawca: Tomasz Adam Kaniewski, Poděbradova 869, 547 01 Náchod; NIP: CZ7712249919
Adres korespondencyjny: Tomasz Adam Kaniewski, skrytka pocztowa 59, 57-350 Kudowa-Zdrój
telefon: +420 778 006 786 i faks: +420 491 814 045

Projekt i wykonanie: